Nieśmiertelnik na paracordzie 550

Nieśmiertelnik na paracordzie 550

Nieśmiertelnik + paracord 550 = zestaw idealny

Paracord 550 to uniwersalna linka spadochronowa, którą można zastosować niemal w każdej sytuacji. Jednym z pomysłów na jej wykorzystania, jest połączenie jej z nieśmiertelnikiem. Taki zestaw sprawdza się zarówno w przypadku fanów survivalowych eskapad, jak i w codziennym życiu i trywialnych sytuacjach. Jak łączyć paracord z metalową blaszką? Zobaczcie sami. 

Historia nieśmiertelników

Historia nieśmiertelników sięga 1865 roku. To właśnie wtedy, podczas amerykańskiej wojny secesyjnej, zostały wybite pierwsze metalowe nieśmiertelniki. W końcówce XIX wieku stosowano je w nielicznych oddziałach armii amerykańskiej. Upowszechniły się dopiero w 1906 roku. Metalowe blaszki z wybitymi danymi żołnierzy spopularyzowane zostały przede wszystkim przez I wojnę światową.

I to właśnie tu historia nieśmiertelników łączy się z historią paracordu 550, która możecie poznać TUTAJ. Przez wiele lat te dwa elementy funkcjonowały oddzielnie, jako jedne z podstawowe wyposażenie wojska. Dziś nie tylko weszły do powszechnego użycia i stosowane są przez cywili na całym świecie, ale i łączy się je w zestawy, które są niezwykle praktyczne.

Jak wykorzystuje się dziś nieśmiertelniki?

Oprócz zastosowania stricte militarnego (nieśmiertelniki nadal wykorzystywane przez armie na całym świecie), mają one również szereg innych zastosowań. Służą cywilom jako źródło danych o nich samych. Są one szczególnie cenione przez osoby cierpiące na przewlekłe choroby lub alergie. Informacje znajdujące się na nieśmiertelnikach, takie jak grupa krwi, czy też zażywane lekarstwa, to prawdziwa skarbnica wiedzy dla służb medycznych i ratunkowych.

Nieśmiertelniki służą także, jako modne naszyjniki czy przywieszki do survivalowych bransolet. W tym wypadku opatrzone są np. życiowymi mottami lub ważna dla kogoś datą. Takie ich zastosowanie sprawia, że doskonale spisują się jako prezenty na różnego typu okazje.

Nieśmiertelniki można wykorzysta też, jako breloki, zawieszki lub firmowe gadżety reklamowe. Coraz częściej stosuje się je również jako identyfikatory/adresówki dla dzieci i domowych zwierząt.

Jak widzisz nieśmiertelniki mają wiele zastosowań. Gdy wiesz, w jaki jego typ chcesz się zaopatrzyć, dobrze jest rozważyć jak będziesz go nosił.

Nieśmiertelnik na paracordzie 550

Jedną z możliwości noszenia nieśmiertelniki jest zawieszenie go na paracordzie. W survivalową bransoletkę z linki spadochronowej bez problemu można wpleść metalową blaszkę. Zastosowanie tego rozwiązania sprawia, że bransoleta nie tylko nabiera indywidualnych cech i niepowtarzalnego wyglądu, ale i staje się podwójnie praktycznym gadżetem.

Połączenie bransolety z nieśmiertelników to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią nosić nieśmiertelników jako zawieszek czy naszyjników. Nie bez znaczenia są też same właściwości paracordu 550 -  mocny i odporny na pobrudzenia, idealnie współgra z metalową blaszką. Takie połączenie może służyć na lata, a co więcej łączy w sobie niebywałe właściwości linki spadochronowej i nieśmiertelników w mały, poręcznym gadżecie.