Jak dobrać odpowiedni rozmiar bransoletki?
   04/03/2017 10:42:34    Comments 0
Jak dobrać odpowiedni rozmiar bransoletki?

Stworzenie survivalowej bransoletki jest niemal dziecinnie proste. Aby ona powstała wystarczy chwila czasu i zakup odpowiednich elementów, koniecznych do jej wykonania. Jednak zanim przystąpi się do tworzenia bransolet z paracordu 550, trzeba sprawdzić jaki rozmiar będzie odpowiedni na twój nadgarstek. Dobór odpowiedniego rozmiaru sprawi, że bransoleta będzie dobrze leżeć, a także będzie komfortowa i wygodna. 

Czy długość bransolety i jej średnica to to samo? 

W przypadku bransolet z paracordu długość nie równa się średnicy. Wynika to z prostego powodu, linka spadochronowa nie przylega ściśle do nadgarstka. Zatem jej obwód musi być większy. Warto pamiętać, że żadnej bransolety, również tej z paracordu, nie nosi się na tzw. ścisk. Najoptymalniej jest upleść taką, która nie będzie ani za duża, ani za mała.  W pierwszym przypadku, czyli kiedy jest ona za duża, może łatwo zsunąć się z ręki i się zgubić. Taka bransoletka nie będzie również wygodna. W przypadku noszenia zbyt małej bransolety narażeni jesteśmy natomiast na konsekwencje zdrowotne. 

Jak dobrać rozmiar bransolety z paracordu?

Bez względu na to, czy branasoletę będziemy wykonywać samodzielnie, czy też kupimy ją już gotową w sklepie, należy pamiętać, aby jej rozmiary był większy od obwodu nadgarstka.

Jak zmierzyć nadgarstek?

Wykonywanie bransolety survivalowej rozpocznij od zmierzenia swojego nadgarstka.

Możesz to zrobić na dwa sposoby. Przy pierwszej metodzie potrzebny ci będzie centymetr krawiecki. Trzeba go ciasno owinąć wokół nadgarstka, w jego najszerszym miejscu, a do uzyskanego wymiaru należy dodać ok. 1,5-2 cm, które będą stanowić luz bransoletki.

Druga metoda opiera się na wykorzystaniu sznurka lub nitki oraz linijki. Aby zmierzyć nadgarstek za pomocą tych narzędzi trzeba owinąć wokół niego sznurek. Dobrze jest to zrobić dość mocno i w najszerszym miejscu nadgarstka. Następnie jego długość zmierzyć linijką. Podobnie jak w przypadku pierwszej metody dodajmy jeszcze ok. 2 cm luzu.

Po co zostawiać luz bransoletki?

Dodatkowe 2 cm luzu mają za zadanie sprawić, że bransoletka będzie wygodna, a jej noszenie komfortowe. Osoby, które wolą, aby linka spadochronowa ściśle przylegała do ich nadgarstka, powinny zmniejszyły ilość centymetrów luzu.

Określenie odpowiedniej średnicy bransolety z paracordu sprawi, że od razu stworzysz tą idealną. Jeśli jednak źle zmierzyć obwód swojego nadgarstka, to nic się nie martw bransoletę z linki spadochronowej zawsze możesz rozpleść i stworzyć od nowa.

Comments

Log in or register to post comments

Śledź nas na Facebooku