Paracord u pani domu
   05/05/2017 23:50:26    Comments 0
Paracord u pani domu

Paracord 550 przez wiele osób jest postrzegany jako element wyposażenia survivalowca lub preppersa. I rzeczywiście tak jest. Ta linka spadochronowa idealnie sprawdza się na różnego rodzaju wyprawach i biwakach. Jednak swoje zastosowanie może ona znaleźć również  w domu i ogrodzie. Dziś pokażemy, dlaczego powinna ona znaleźć się na wyposażeniu każdej perfekcyjnej pani domu.

Jako sznurek do bielizny

Ciepłe i słoneczne dni pozwalają na suszenie prania na zewnątrz. Jeżeli nie posiadasz przenośnej suszarki lub jest ona zwyczajnie za mała np. do suszenia pościeli czy firan, możesz skorzystać z pomocy paracordu 550. Wystarczy, że zamontujesz linkę pomiędzy dwoma drzewami/słupami i rozwiesisz na niej mokre pranie. Dzięki temu, że jest ona niezwykle wytrzymała, możesz wywiesić na niej nawet najcięższe pranie.

Zamiast trzepaka

Dzięki temu, że paracord udźwignie obciążenie do 250 kg, można wykorzystać go również jako trzepak, a dokładnie miejsce do trzepania dywanów. Podobnie, jak w przypadku prania wystarczy przymocować linkę pomiędzy dwoma drzewami lub słupami i powiesić na niej dywan, który chce się odświeżyć.

Na pomoc z zamkiem błyskawicznym

Paracord może pomóc ci również w przypadku złamanej lub brakującej końcówki zamka błyskawicznego. Aby wymienić przerwany lub brakujący naciąg wystarczy przeciągnąć paracord i zawiązać go na supełek. Dzięki temu nie będziesz mieć żadnego problemu z jego otwieraniem i zamykaniem.

Zamiast nici do szycia

Wewnętrzne linki paracordu z powodzeniem możesz także wykorzystać jako tradycyjne nici do szycia. Będą one silne i wytrzymałe. Pasują zarówno do tradycyjnej igły, jak i tej używanej do paracordu.

Paracord 550 w ogrodzie

W ogrodzie paracord możesz wykorzystywać na różne sposoby. Pierwszym z nich jest używanie go do czyszczenia węża ogrodowego. W miarę upływu czasu zbiera się w nim brud, który skutecznie uniemożliwia korzystanie z wężą (zapchany wąż to wiąże się np. z niskim ciśnieniem wody). Jeżeli chcesz go wyczyścić, wykorzystaj do tego paracord, przeciągając linę przez brudny wąż. Paracord usunie zgromadzony wewnątrz brud, błoto i smar.

Oprócz tego linkę spadochronową możesz wykorzystać do przesuwania ciężkich rzeczy w ogrodzie. Szczególnie pomocny jest on w przeciąganiu dużych kawałków drewna, które np. chcesz przetransportować do domu i wykorzystać w kominku. Paracord może zastąpić także sznurek do kosiarki.

W zastępstwie doniczki

Kwiaty podwieszone u sufitu to jednej z najgorętszych trendów wnętrzarskich. Doniczki z kwiatami umieszcza się w specjalnych osłonkach, które mocuje się u sufitu. Niezwykle modne są te plecione. Zamiast je kupować, możesz wykonać je samodzielnie z paracordu. Mocna linka na pewno utrzyma donice nawet z najcięższym kwiatem.

Paracord a wystrój wnętrz

Przy ozdabianiu domu paracord idealnie sprawdzi się jako linka do wieszania obrazów, luster czy zegarów naściennych. Jest wystarczająco silny, żeby utrzymać nawet najcięższe przedmioty, a przy tym kolor zastosowanej linki można dobrać pod kolor ścian.

Relaks z DIY

Każda perfekcyjna pani domu potrzebuje chwili relaksu i odpoczynku. Jeżeli jesteś fanką DIY, czyli popularnego zrób to sam, paracord jest tym, co koniecznie powinno znaleźć się w  twoim domu. Pozwoli on na wykonanie wielu domowych ozdób i dekoracji.
Przekonana do paracodu 550? Sprawdź jakie linki spadochronowe czekają na ciebie w naszym sklepie. Nasza oferta dostępna jest TUTAJ.

Comments

Log in or register to post comments

Śledź nas na Facebooku