Dla dziecka, dla psa, do roweru… czyli jak wykorzystać paracord w życiu codziennym
   08/06/2017 22:24:04    Comments 0
Dla dziecka, dla psa, do roweru… czyli jak wykorzystać paracord w życiu codziennym

Paracord bez problemu można wykorzystać w życiu codziennym. Jest on pomocny w szeregu czynności. Mitem jest, że można stosować go jedynie na wyprawach survivalowych, czy biwakach. Wcale nie trzeba wyjeżdżać w poszukiwaniu przygody, aby linka spadochronowa była elementem ułatwiającym życie.  Jak ją zastosować na co dzień? Przeczytajcie sami.

Z psem na spacer

Paracord doskonale sprawdza się jako smycz lub szelki dla psa, ewentualnie kota. Mocny i odporny na warunki atmosferyczne (szczególnie deszcz i śnieg) bardzo dobrze zastąpi tradycyjną sklepową smycz. Smycz, a także obroże można upleść samodzielnie, wykorzystując do tego dostępne w sklepach igły do paracordu, klamry oraz szekle. Z linki można upleść również wytrzymałe zabawki dla zwierzaka.

Zapinka do roweru

Jeździsz rowerem? Nie chcesz zabierać ze sobą ciężkich linek zabezpieczających? Dobrą alternatywą jest zapleciony paracord. Wybierając na wykonanie linki zabezpieczającej ten fluorescencyjny, dodatkowo zyskasz pewność, że będzie on widoczny w ciemności. A więc przymocowany do kierownicy paracord będzie stanowił również ochronny odblask.

Brelok do kluczy dla dziecka

Twoje dziecko często gubi klucze lub zapomina ich zabrać ze sobą? Spraw mu kolorowy brelok, dzięki któremu będą one rzucać się w oczy. Możesz wykonać go z różnokolorowego paracordu, do wyboru masz wszystkie kolory tęczy. Jeżeli chcesz, aby zyskał on oryginalny wygląd, możesz ozdobić je akrylowymi serduszkami lub gwiazdkami przeznaczonymi do wyrobów z paracordu. Brelokom z linki spadochronowej można także nadawać różnorodne kształty.Twoje dziecko często gubi klucze lub zapomina ich zabrać ze sobą? Spraw mu kolorowy brelok, dzięki któremu będą one rzucać się w oczy. Możesz wykonać go z różnokolorowego paracordu, do wyboru masz wszystkie kolory tęczy. Jeżeli chcesz, aby zyskał on oryginalny wygląd, możesz ozdobić je akrylowymi serduszkami lub gwiazdkami przeznaczonymi do wyrobów z paracordu. Brelokom z linki spadochronowej można także nadawać różnorodne kształty.

Sznurowadła do butów

Paracord sprawdza się również jako sznurówki do butów. Kilka dodatkowych metrów linki spadochronowe schowanych w szafie sprawi, że już nigdy nie będziesz mieć problemu z brakiem dodatkowych sznurówek. Wykorzystując linkę w tym celu pamiętaj, że musisz ją odpowiednio przystosować, poprzez przypalenie końców paracordu. Sprawi to, że linka nie będzie się rozplątać.  Warto ją również spłaszczyć (palcami lub narzędziami) dzięki temu łatwiej będzie ją wkręcać.

W trosce o higienę

Paracord, a dokładnie jego wewnętrzne nici bardzo dobrze spisują się jako nitki dentystyczne. Chociaż nie polecamy stosowania paracordu do codziennej higieny jamy ustnej, to w podbramkowych sytuacjach jest on nieoceniony.

Z modą za pan brat

Linka spadochronowa wydaje się elementem, który powinien znaleźć się w każdej garderobie. Z powodzeniem może zastąpić niektóre z jej tradycyjnych części, a także  być stylową biżuterią męską i damską. O bransoletkach z paracordu mogliście już wiele przeczytać na naszym blogu. Teraz pora na inne jego zastosowania w modzie. Linki spadochronowej można stworzyć pasek do spodni lub do zegarka. Osoby z długimi włosami mogą wykorzystywać paracord jako opaski lub gumki do włosów.

Dla zdrowia

Chcesz zacząć ćwiczyć? Pierwsze kroki możesz postawić, skacząc na skakance wykonanej z paracordu. To proste ćwiczenie pomoże w kształtowaniu sylwetki oraz jej ujędrnieniu. Pamiętaj również, że skakanka to świetna zabawa dla najmłodszych.

Comments

Log in or register to post comments

Śledź nas na Facebooku