Jak i gdzie zorganizować męski wypad?

Jak i gdzie zorganizować męski wypad?

Męski wypad to marzenie wielu mężczyzn, którzy chcą się zrelaksować i odpocząć od codziennej rutyny. Może on przybierać różne formy od szalonych imprez na odludziu, przez klasyczny city break, aż do popularnego wypadu w nieznane połączonego z wypoczynkiem na łonie natury. Biwak, trekking czy wspinaczka to dokonały pomysł na męski wypad, jeśli jednak ma być on udany, należy się do niego odpowiednio przygotować. Ważny jest nie tylko wybór miejsca i opracowanie planu wyprawy, ale i skompletowanie właściwego ekwipunku. Zobacz, gdzie zorganizować ciekawy męski wypad i co na niego zabrać.

Jak zorganizować męski wypad?

Zaczynając organizację męskiej wyprawy, należy przede wszystkim pomyśleć o celu podróży. Panowie żądni przygód mogą wybrać lokalizację zarówno w Polsce, jak i za granicą. Miejsce wypadu dobrze jest uzależnić od formy aktywności oraz atrakcji, jakich się oczekuje. Gdzie indziej pojedzie się, aby powędkować, a inne miejsce należy wybrać, jeśli chce się wędrować górskimi szlakami.

Męski wypad

Kolejnym elementem organizacji męskiego wyjazdu jest wybór środka komunikacji, jakim dojedzie się na wybrane miejsce. Wybierając się na biwak czy w poszukiwaniu nieznanego, najlepszą opcją jest podróż samochodem. Pomieści on całą ekipę oraz niezbędne bagaże. Jeżeli na męski wypad chce się wypożyczyć samochód, warto pomyśleć o przestronnym i komfortowym suv-ie. Zaletą wyboru tego środka transportu jest również fakt, że w każdej chwili można zmienić miejsce docelowe męskiego wypadku.

Męski wypad, chociaż ma być spontaniczny, w pewnym zakresie potrzebuje planu. Pozwoli to maksymalnie wykorzystać jego czas i skorzystać z atrakcji, które oferuje dana lokalizacja. Opracowanie planu wyeliminuje też monotonię i nudę. Plan wypadu powinien również objąć ekwipunek, jaki zabiera się na wyprawę. Ekwipunek musi składać się z rzeczy, które będą przydatne do realizacji wybranych atrakcji oraz zapewnią komfortowy wypoczynek.

Ekwipunek na męski wypad na łonie natury

Męski wypad na łono natury zazwyczaj wiąże się z nocowaniem pod namiotem, rozpalaniem ogniska w deszczu, zdobywaniu pożywienia własnymi rękami oraz wędrówkami górskimi szlakami. Oznacza to, że w bagażu powinny znaleźć się namioty, śpiwory i karimaty. Przydać się mogą również dodatkowe koce i poduszki, folia malarska (ochroni ona namiot  przed intensywnym deszczem), worki na śmieci, scyzoryk wielofunkcyjny, nożyczki, latarka, baterie, zapałki lub zapalniczka oraz apteczka.

Męski wypad

Nie można też zapomnieć o gotowaniu na męskim wypadzie. Podstawą jest więc kuchenka turystyczna, naczynia (garnki, palenie), przyrządy do jedzenia, miska do zmywania, grill turystyczny oraz rozpałka do niego. Panowie nie powinni też zapominać o zabraniu ze sobą podstawowych środków higienicznych.

Na mięskim wypadzie na łonie natury przyda się również linka paracord, może ona posłużyć jako sznur do wieszania mokrych ubrań, żyłka do wędki, odciąg i mocowania do namiotu czy zabezpieczenia pozostałej części ekwipunku. Linka paracord będzie też przydatna do przywiązywania różnych rzeczy. Należy jednak pamiętać, aby paracordu niestosować jako linki żeglarskiej czy wspinaczkowej oraz wszędzie tam, gdzie jest potrzebna praca pod pewnym obciążeniem (paracord jest zbyt elastyczna do takich zadań).

Gdzie jechać na męski wypad?


Szukając miejsca na męski wypad, dobrze jest ustalić, ile czasu można na niego przeznaczyć. Jeśli ma się go niewiele, lepiej jest postawić na krajowe destynacje. Tutaj świetnie sprawdzą się Mazury czy Tatry. Ciekawą opcją może być też podążanie śladami militariów. Zabytki architektury militarnej można zwiedzać m.in. w Międzyrzecznym Rejonie Umocować. W przypadku dalszych wypadów wartym rozważania pomysłem jest np. wypad na ryby w Norwegii.