Bransolety survivalowe. Co trzeba o nich wiedzieć?

Bransolety survivalowe. Co trzeba o nich wiedzieć?

Bransolety survivalowe. Co trzeba o nich wiedzieć?

Bransolety survivalowe to gadżet, który chętnie jest wykorzystywany jest przez fanów ekstremalnych przygód oraz preppersów. Tego rodzaju biżuteria wykonywana jest najczęściej z paracordu 550, linki spadochronowej, która pierwotnie służyła wojskom powietrznodesantowym. Zobacz z czego składa się bransoleta survivalowa oraz jakie ma zastosowanie.

Bransoletka ze sznurka

Nigdy nie wiadomo kiedy na wyprawie survivalowej będzie potrzebny kawałek mocnego sznurka. Jednak noszenie w kieszeni kilkumetrowej linki może być kłopotliwe i niewygodne. Stąd też popularność wędrowniczej biżuterii tworzonej z paracordu 550.

Noszenie bransolety z tego materiału sprawia, że uniwersalny i wytrzymały sznurek zawsze ma się przy sobie. Jego obecność jest nieoceniona nie tylko na wyprawie survivalowej, a i na co dzień. Pomoże on w zbudowaniu schronienia, zdobyciu pożywienia, czy też naprawie uszkodzonej odzieży. Gotową bransoletkę można kupić w sklepie paracordy.pl lub wykonać samodzielnie wykorzystując do tego paracord 550 i odpowiednie akcesoria. Wszystkie one, tak samo jak i samą linkę spadochronową, można kupić w naszym sklepie.

Jak wykonać bransoletę z paracordu?

Sposobów wykonania bransolety survivalowej jest bardzo dużo.  Istnieje wiele przeróżnych splotów, które można zastosować. Aby stworzyć funkcjonalną bransoletę, oprócz linek paracordu, potrzebne są klamry i zapięcia (w sieci można znaleźć tutoriale pokazujące jak tworzyć bransolety bez tych akcesoriów).  Niezbędnym elementem potrzebnym do troczenia jest również igła. Warto także wyposażyć się z nożyczki oraz zapalniczkę, którą używa się do obrabiania końcówek paracordu.

Bransoletka z paracordu dla laików

Jednym z najprostszych wzorów jest splot typu COBRA. Ta podstawowa wersja bransolety pozwala na ukrycie 3,6 metra linki spadochronowej.

Aby ją stworzyć należy zakupić paracord 550 (o minimalnej długości 3,6 metra). Można zdecydować się na linkę o różnych kolorach i tworzyć wielokolorowe bransolety. Do wykonania biżuterii o tym splocie potrzebna będzie również klamra, która umożliwi jej łatwiejsze zdejmowanie i zakładanie. W bransolecie można zastosować klasyczne klamry lub te bardziej skomplikowane, wyposażone w gwizdek, ostrze, czy też krzesiwo. Jako zapięcie sprawdzi się nie tylko klamra, ale i karabińczyk lub szekla.

Splot COBRA to tylko jedna z możliwości troczenia bransoletek survivalowych. To jak będzie wyglądała Twoja zależy tylko od wyobraźni i kreatywności. Plecione bransolety można stosować nie tylko jako biżuterię, ale także jako breloki, uchwyty lub paski do zegarka.