4 gadżety dla fana survivalu

4 gadżety dla fana survivalu

4 gadżety dla fana survivalu

Ekstremalne warunki wymagają ekstremalnych gadżetów. Muszą one być trwałe i wytrzymałe, a także sprawdzać  się zarówno w zmaganiach z matka natura, jak w miejskiej dżungli czy podczas survivalu militarystycznego. Jednym z takich gadżetów jest sławna już linka spadochronowa, znana pod nazwą paradcord. Moda na noszenie zaplecionego paracordu trwa już od lat i co najważniejsze nic nie wskazuje na to, że przeminie. Wykonane z tego materiału survivalowe bransolety są must have każdego fana ekstremalnych przygód. Warto wiedzieć, że można je łączyć z innymi akcesoriami przydatnymi podczas ekstremalnych warunków. Jakimi zobaczcie sami!

2w1 kompas z krzesiwem

To drobiazg, który pomoże nie tylko odnaleźć się w terenie, ale i rozpalić ogień. Gadżet można nosić w kieszeni spodni lub plecaku, ale o wiele lepiej wygląda zamontowany na bransolecie z paracordu. Warto się z niego wyposażyć szczególnie wtedy kiedy ekstremalne przygody przeżywa się nocna porą .

Nóż z paracordu

Nóż to podstawowe i niezbędne narzędzie każdego survivalowca. Bez niego nie może udać się żadna wyprawa.  Oprócz noża na poszukiwanie przygód warto zabrać małe podręczne ostrze, które może być ukryte w bransolecie z paracordu. Ten z pozoru nic nie znaczący gadżet może pomóc w niejednej awaryjnej sytuacji.

Gwizdek ratunkowy

Gwizdek to najprostsze narzędzie powiadamiające o zagrożeniu i niebezpieczeństwie. Powinien on znajdować się w każdym zestawie przetrwania. Sygnał gwizdka jest słyszalny dużo bardziej niż krzyk oraz rozchodzi się na większe odległości. Żeby nie zapodział się w plecaku czy kieszeni, a także po to, aby mieć go zawsze przy sobie warto gwizdek przyczepić do noszonej na nadgarstku bransolety z paracordu. Gwizdki montuje się w klamrze bransolety. W zapięciu można umieścić wspomniany wcześniej nóż oraz krzesiwo.

Koraliki i akcesoria dla paracordu

Bransoletę z paracordu 550 można uzupełnić nie tylko praktycznymi i funkcjonalnymi elementami, takimi jak ostrza, latarki czy krzesiwa. Dla osób, które stawiają na estetykę i nietuzinkowy wygląd bransolet przygotowane są specjalne akcesoria upiększające ją. Przykładem są akrylowe czaszki, dostępne w różnorodnych kolorach. Można stosować je do wyrobów z paracordu, dodając im oryginalnego charakteru. Chociaż nie mają one zastosowania praktycznego to są ciekawym i wartym uwagi dodatkiem. Jeżeli chcecie upiększyć nimi swoją survivalową bransoletę to akrylowe czaszki znajdziecie TU
.
Survivalowch gadżetów jest całe mnóstwo – wiele z nich to obowiązkowy element ekwipunku fana ekstremalnych przygód. Mają one pomóc w przetrwaniu w trudnych warunkach. Cześć z tych dodatków można przymocować lub połączyć z bransoletą z paracordu i zawsze mieć przy sobie. Warto też pamiętać, że survivalowa biżuteria oprócz tego, że jest praktyczna, może być również i estetyczna.