Paracord krótka historia linki spadochronowej

Paracord krótka historia linki spadochronowej

Paracord – krótka historia linki spadochronowej

Paracord 550 to znana i lubiana przez wielu linka spadochronowa. Dziś wszechstronnie wykorzystywana pierwotnie była stosowana w spadochronach. Jej historia rozpoczyna się w czasie II wojny światowej, kiedy to była używana przez amerykańskie wojska powietrznodesantowe. Służyła ona US Army przede wszystkim do łączenia czaszy spadochronu z uprzężą skoczka. Już wtedy żołnierze dostrzegli jest uniwersalizm, znajdując dla niej milion innych zastosować, na placu boju i poza nim. Dziś paracord 500 jest niemal obowiązkowym elementem ekwipunku survivalowców, miłośników militariów, a także zwykłych turystów. Bransoletki z paracordu stanowią również oryginalną i ciekawą biżuterię.

Czym jest paracord 550?

Paracord 550 w całości wykonany jest z włókien syntetycznych, najczęściej z nylonu. Składa się z 7 cienkich wewnętrznych linek, które umieszczone są w gęstym splocie. Wytwarzany jest zgodnie ze specyfiką MIL-C-5040, dzięki czemu jest wytrzymały (udźwignie obciążenie 250 kg, czyli 550 funtów!), odporny na zmieniające się i skrajne warunki atmosferyczne (takie jak wilgoć czy promienie słoneczne) oraz elastyczny, przez co można go wykorzystywać m.in. do wyplatania bransoletek, survivalowych, breloków lub bosmanek.

Do czego można wykorzystać paracord 550?

Paracord to uniwersalna linka, którą można używać niemal do wszystkiego. Sprawdza się wszędzie tam gdzie trzeba coś przymocować, przytroczyć, opleść czy zawiesić. Na wysokości zadania staje również w branży fashion, stanowiąc oryginalny materiał do tworzenia bransoletek wędrowniczych.

Na wyprawach survivalowych jest niezbędnym elementem każdego ekwipunku. Pomoże w budowie konstrukcji drewnianych, takich jak szałasy czy drabinki. Może być również wykorzystywana jako odciągi oraz mocowania płacht i namiotów. Linka paracord może posłużyć do zdobywania pożywienia – zda egzamin jako żyłka do łowienia ryb oraz materiał na sidła lub sieć rybacką. Survivalowcom posłuży też do przywiązywania i zabezpieczania osprzętu oraz oplatania takich jego elementów jak: noże, uchwyty menażki czy rączki plecaków.

Uniwersalność tej linki pozwala również spożytkować ją na co dzień. Jej sympatycy stosują paracord 550 do naprawy odzieży lub plecaków. Tworzą z niej paski do spodni oraz bransolety, a także używają do mocowania ładunków na pojazdach.

Dostępna w wielu kolorach linka paracord jest idealnym gadżetem dla każdego. Wytworzone z niej survivalowe bransolety stanowią doskonały prezent dla mężczyzny, natomiast sama linka przyda się w każdym domu i na każdej wyprawie. Jeśli i Ty chcesz stać się jej posiadaczem nie marnuj czasu, sprawdź ofertę naszego sklepu i zamów paracord 550 dla siebie.